175
310063

Pierre -Jules Mêne

(Frankrike, 1810-1879)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20
Pierre -Jules Mêne
(Frankrike, 1810-1879)

PIERRE-JULES MENE, skulptur, signerad P.J. Mene och med gjutarstämpel Susse Freres Editeurs, Paris.

Hjortar i kamp. Guldpatinerad brons. Höjd 27, längd 59.

Smärre slitage.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.