1778
315264

KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
31 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av blommande magnolia och körsbärsträd samt fågel. Höjd 26 cm.

Proveniens

The Stenbeck Collection.