1783
308905

URNA, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Dekor i underglasyrblått av trädgårdscen med figurer. Höjd 31 cm.

Sprickor, nagg, bränningsmistor.

Proveniens

The Stenbeck Collection.