1784
309004

KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
285 - 474 EUR
326 - 543 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Dekor i underglasyrblått med kvistar och blommor. Höjd 13 cm.

Lagning, spricka.

Proveniens

The Stenbeck Collection.