1811
310393

SKÅL, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
23 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Med Chenghua sex karaktärers märke. Dekor i underglasyrblått med de tre vännerna bambu, tall och prunus. Diameter 20,8 cm.

Proveniens

The Stenbecks Collection.