1848
212454

SKÅL, porslin. Kina, 1900-tal, med Hongxian fyra karaktärers märke i rött.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
44 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av blommande körsbärsträd. Diameter 15 cm.

Proveniens

From the Private Collection of a Scandinavian Business Man.