185
317713

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

PEDER MORK MÖNSTED, olja på papp-pannå. Signerad och daterad 1917.

"Olga". 35,5 x 27,5 cm.

Slitage.

Proveniens

Christie´s, september 2006, kat.nr 200.