1850
312131

HANDSPEGEL, brons. Ming dynastin (1368-1644) eller äldre.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
287 - 478 EUR
325 - 542 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i relief av fabeldjur och växter. Diameter 11,7 cm.

Slitage.

Proveniens

The Collection of Arne Nilsson, Sandviken. Bought at Rune Frejman, Orientman, Stockholm 28/3 1983.