1856
312107

ASK med LOCK, champléve. Sen Qing dynastin (1644-1911).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stiliserad växtdekor i färgerna svart, rött, grönt, turkost och gult. Sigillmärke undertill. Mått 24x12x13,5.

Slitage.

Proveniens

The Collection of Arne Nilsson, Sandviken.