1862
309945

GUDOMAR, 12 stycken, brons. Indien, 1700-/1800-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris

Föreställande olika hinduiska gudomar. Höjd 5,3-15 cm.

Slitage, mindre defekter. (12)

Proveniens

The Collection of Arne Nilsson, Sandviken.