1877
309907

VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal med hallmärke Qianlong.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av antikviteter och konst. Höjd 46 cm.

Borrad för el.

Proveniens

The Collection of Arne Nilsson, Sandviken.