1879
309920

VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av växter och insekter. Höjd 45,5 cm.

Brättesspricka, slitage.

Proveniens

The Collection of Arne Nilsson, Sandviken. Purchased at Galerie Antique A/S, Kongens Nytorv, Copenhagen 4/8 1952.