1886
312108

RÖKELSEKAR, brons. Japan, Meiji (1868-1912).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oval med drakhänklar, sigillmärke undertill. Längd 40,5 cm. cm.

Slitage.

Proveniens

The Collection of Arne Nilsson, Sandviken. Purchased at Rune Frejman, Orientman, Stockholm 7/11 1983.