199
292372

William Powell Frith

(Storbritannien, 1819-1909)
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 640 - 7 590 EUR
7 600 - 8 690 USD
Klubbat pris
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
William Powell Frith
(Storbritannien, 1819-1909)

WILLIAM POWELL FRITH, olja på duk. Signerad och daterad 1881.

Jonathan Swift och Vanessa. 44,5 x 34,5 cm.

Slitage och färgbortfall.