281996

Richard Bergh

(Sverige, 1858-1919)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
35 000 SEK
Richard Bergh
(Sverige, 1858-1919)

"Förstad till Paris"

Signerad med dedikation "till Axel Tallberg från Dick Bergh". Pannå 14 x 24 cm.

Proveniens

Ursprungligen i konstnären Axel Tallbergs samling.