203
319868

Edward Slocombe

(Storbritannien, 1850-1915)
Utropspris
175 000 - 225 000 SEK
15 400 - 19 900 EUR
16 100 - 20 700 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Edward Slocombe
(Storbritannien, 1850-1915)

Drottningen av Saba

Signerad Edward Slocombe och daterad 1907. Duk 153 x 102 cm.

Proveniens

Såld på Bukowskis Internationella auktion, maj 1998, till nuvarande ägaren. Katalog nr 298.