224
309901

ANTIKT KINESISKT BRODERI. 67 x 175 cm.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Rött ylle med polykroma silkesbroderier och guldtråd av förnäm herre med uppvaktning omgivna av moln och symboler. Fodrat.

Något slitage, smärre fläckar och skador.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.