224
309901

ANTIKT KINESISKT BRODERI. 67 x 175 cm.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
478 - 573 EUR
542 - 651 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Rött ylle med polykroma silkesbroderier och guldtråd av förnäm herre med uppvaktning omgivna av moln och symboler. Fodrat.

Något slitage, smärre fläckar och skador.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.