239
309875

MATTA, Semiantik Sarouk 344,5 x 277 cm.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris

Röd botten med polykrom medaljong, hörnornament, palmett- och blomslingor. Mörkblå huvudbård med stor ranka med palmetter och blombuketter.

Smutsig, fläckar, obetydliga lagningar. Långsidorna och en kortsida med smärre trampveck.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.