294
300335

SEMIANTIK KIRMAN LAVER FIGURAL. 215,5 x 137 cm.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris

Vinröd botten med polykrom framställning av sittande härskare, blommor och reserver med inskriptioner. Bred benvit huvudbård med jägare till häst, hjortar och träd.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar, obetydliga malskador, litet hål. Långsidorna med trampveck, två hörn skadade.