297
312654

SEMIANTIK MAHAL. 524 x 321 cm.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 780 - 5 730 EUR
5 420 - 6 510 USD
Klubbat pris

Rödmelerad botten med stort polykromt heratimönster. Mörkblå huvudbård med palmett- och blomranka.

Det brunfärgade garnet ställvis korroderat. Ställvis slitage, fläckar, lagningar, obetydliga malskador.