297
312654

SEMIANTIK MAHAL. 524 x 321 cm.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris

Rödmelerad botten med stort polykromt heratimönster. Mörkblå huvudbård med palmett- och blomranka.

Det brunfärgade garnet ställvis korroderat. Ställvis slitage, fläckar, lagningar, obetydliga malskador.