377
303301

Hendrick van Balen, tillskriven

(Flandern, 1575-1632)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Flandern, 1575-1632)

Jesu dop

Pannå 29 x 41 cm.

Proveniens

Inköpt i Stockholm på 1950-talet för 2.000 kr av nuvarande ägares far.