400
282592

Johan (Giovanni) Richter, hans efterföljd

(1665-1745)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
92 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(1665-1745)

Motiv från Venedig

Ett par. Duk, vardera 38 x 43 cm. Äldre förgyllda och bronserade ramar.

Tilläggslista

Efterföljare till Johan Richter. Duk 38 x 53 cm.

Proveniens

Tidigare i handelsrådet Sven Bergis samling.