411A
232272

Joost Cornelisz Droochsloot, attributed to

(Nederländerna, 1586-1666)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 830 - 13 200 EUR
9 210 - 13 800 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Nederländerna, 1586-1666)

JOOST CORNELISZ DROOCHSLOOT, olja på pannå, signerad och daterad 1674.

Belägringen. Förstärkt pannå. Samtida ram. 88 x 124 cm.

Förstärkt pannå, retuscher.