445
281377

Johann Oswald Harms, hans efterföljd

(Tyskland, 1643-1708)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Tyskland, 1643-1708)

JOHANN OSWALD HARMS, hans efterföljd, olja på duk.

Capriccio vid en hamn. 77 x 103 cm.

Uppfodrad duk. Smärre retuscher. Duken med små revor längs högra sidan. Krackelerad, slitage, rispor och fernissa.