Madeleine Pyk – en samling F769
452
199787

George Morland

(Storbritannien, 1763-1804)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 750 - 5 700 EUR
5 450 - 6 540 USD
Klubbat pris
35 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
George Morland
(Storbritannien, 1763-1804)

Landskap med rastande sällskap

Signerad G. Morland och daterad 1795. Uppfodrad duk 64 x 77 cm.

Införselmoms