557
311663

FÄLLBORD, av Jacob Siölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785).

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
16 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Oval alrotsfanerad skiva med kant på tredelad bonad balusterfot. Signerad "J: SIÖLIN 1399". Med Köpings hallstämpel. Längd 49, bredd 39, höjd 70 cm.