603
291996

STOLAR, tre stycken. Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vitmålade och bronserade. Krön och sarg med snidad musselformationer. Lös stoppad sits.

Proveniens

Enligt uppgift Tyresö slott.