621
293280

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av rocailler och blommor. I ramen infällt spegelglas. Höjd 125, bredd 52 cm.

Ställvis anlupet glas, smärre dekorlagningar.