633
305631

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets slut. Gustaviansk

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Klubbat pris

Förgylld och bronserad. Snidad dekor av bladformationer och spiralband. Antikiserande figurmedaljong av gips. Höjd 178, bredd 69 cm.

Dekorlagningar, dekorskador, mindre dekorkompletteringar.