644
311533

LJUSKRONA, för fyra ljus. Nordeuropa, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
76 000 SEK

Förgylld stomme behängd med prismor. I mitten slipad glasflaska. Dekor av vädursmaskaroner. Höjd 83, diam 60 cm.

Fåtal prismor saknas.