651
311468

AMPEL, för sex ljus. Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Kopplade ljusarmar. Dekor av maskaroner. Höjd 67, diam 42 cm.