656
313437

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Sverige, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Dekor av parställda ymnighetshorn. Höjd 37,5 cm.

Förgyllning med slitage.