690
307615

BORDSLAMPA. Frankrike 1800-talets första hälft. Senempire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
10 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Kolonnformad med klassicerande figurer. Höjd 52 cm exkl. elmontage.

Tidigare rovoljelampa.