Madeleine Pyk – en samling F769
710
302112

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets första hälft. Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
950 - 1 140 EUR
1 090 - 1 310 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Urhus med vetenskapliga attribut, flankerande antikiserande kvinna med bok. Höjd 42, längd 30,5 cm. Nyckel och pendel medföljer Nyckel finns.

Lösa delar. Nyckel finns.