Madeleine Pyk – en samling F769
712
316063

BORDSPENDYL. Nygotik, 1800-talets andra fjärdedel.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 710 EUR
1 640 - 1 960 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Kvinna vid fontän. Krön med kaveldun. Sidor med gotiska fönsterbågar. Vattenstråle av vridet glas. Längd 20 cm, höjd 34 cm. Pendel och nyckel medföljer.