Madeleine Pyk – en samling F769
734
314619

SMÖRASK med LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Karl Johan.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
760 - 950 EUR
872 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Dysbergsporfyr. Rund fasetterad. Lockknopp av brons i form av pinjekotte. Diameter 12,5 cm.

Lagningar, nagg.

Proveniens

Danskt slott.