749
318439

EMALJPLAKETT, sannolikt Limoges 1600-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Grisaille och guld. Madonnan med barnet med strålglorior. Märkt "Mater Dei" samt IL för mästaren Jean Limousin. Höjd 26,5, bredd 22,3 cm.

Skador.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.