BROSCHYR. WHITE STAR LINE. "OLYMPIC" & "TITANIC". THIRD CLASS ACCOMMODATION. " THE LARGEST STEAMERS IN THE WORLD"
Broschyr med beskrivning av tredjeklassmiljöerna ombord Olympic och Titanic, samt fakta om fartygen. 22 sidor, rikt illustrerad med 12 avbildningar i färg och i svartvitt. Framsidan stämplad "Carl Eriksson, Postgatan 84, Göteborg".
Smärre skador.
×
Logga in
Kunde inte logga in