775
291423

BROSCHYR. WHITE STAR LINE. "OLYMPIC" & "TITANIC". THIRD CLASS ACCOMMODATION. " THE LARGEST STEAMERS IN THE WORLD"

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 580 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
37 000 SEK

Broschyr med beskrivning av tredjeklassmiljöerna ombord Olympic och Titanic, samt fakta om fartygen. 22 sidor, rikt illustrerad med 12 avbildningar i färg och i svartvitt. Framsidan stämplad "Carl Eriksson, Postgatan 84, Göteborg".

Smärre skador.