81
290450

Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 270 - 9 080 EUR
7 720 - 9 650 USD
Klubbat pris
145 000 SEK
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

Sommarlandskap med barn

Signerad Johan Krouthén och daterad 1902. Duk 96 x 140 cm.

Formgivare

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.