824
313635

FIGURGRUPP, porslin. Höcht, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Inristat nummer p W N8 87. Fabriksmärke i underglasyrblått. Målad och förgylld dekor av gråtande flicka, gosse samt får. Längd 17,5 cm, höjd 16 cm.

Bränningsprickor, nagg.