828
309111

KOPP med LOCK och FAT, porslin. Sèvres, 1700-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
21 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor av fåglar inom reserver mot en blå dekor. Senare inventarienummer i rött. Koppens höjd 10,2 cm.

Förgyllningen ngt nött.

Proveniens

The Collection of Director Erik Hasselbalch, Denmark.