832
301043

TALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Frankrike, omkring 1800.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
115 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och dekor, mittmedaljong med dekor av olika landskapsvyer i grisaille. Diameter 23,5 cm.

Sprickor, nagg, förgyllningen med slitage. (11)