Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Cecilia Nordström
KOPP med LOCK och FAT, porslin. Kunglig dansk, 1700-tal.
Målad polykrom och förgylld dekor, centralt med putto bärande sköld med monogrammet N, respektive framvisande en piedestal med inskriptionen "den 24 september 1784". Koppens höjd 11,5, fatets diameter16 cm.
Lagningar, skador.
×
Logga in
Kunde inte logga in