841
292335

ISKLOCKA, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica". Sent 1900-tal.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 260 - 3 800 USD
Klubbat pris
52 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Målad polykrom och förgylld dekor efter planschverk över den danska floran. Modellnummer 3538. Diameter 32 cm, höjd 31 cm.

Jubileumsutgåva för Flora Danicas 200-års firande 1990.