846
319678

TALLRIK, porslin. Ryssland, Kejserliga porslinsmanufakturen, St Petersburg, Tsar Nikolaj I's period.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor av elegant dam med hermelincape. Diameter 23,8 cm.

Obet slitage.

Proveniens

Sothebys New York. Lot 374.