865
274756

CIGARETTETUI, av Nikolas Strulyev, Moskva 1883-1908.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgyllt med dekor av cloisonnéemalj i rött, grönt, vitt, ljusblått, mörkblått, turkost och rosa. Graverade initialer. Längd 7,5 cm.

Stämplarna på insidan av etuiet delvis borttagna.