916
308526

BRANDY-PAN, sannolikt av William Burch, London 1794.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
27 000 SEK

Rund, bukig form med snås, snedställt handtag av svartat trä med benknopp. På locket svarvad knopp av svartat trä. Graverat monogram. Även locket med stämplar. Höjd 21 resp 24 cm, vikt 1 520 gram.

Repor.